Thursday, February 22, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeUncategorizedBE pezullon vizat ruse/ Moska: BE do ti ndodhë diçka e keqe...

BE pezullon vizat ruse/ Moska: BE do ti ndodhë diçka e keqe që nuk e pret!

Sot BE pezulloi marrëveshjen për viza me Rusinë. Por një reagim ka ardhur nga Moska. Autoritetet ruse kanë paralajmëruar Bashkimin Europian për pasojat me të cilat mund të përballet Europa.

“Shkelja, anashkalimi apo tërheqja e BE-së nga marrëveshja për lehtësimin e vizave me Rusinë nuk do të mbetet pa pasoja. Ne do të vendosim vetë masat dhe ato do të jenë simetrike, asimetrike apo diçka që Bashkimi Eruopian nuk e pret”, ka thënë zëvendësministri i Jashtëm rus, Alexandër Grushko.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME