Wednesday, February 28, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeKRYESOREBerisha: Rama refuzon Komisionin Hetimor, pasi qëndron vetë pas kësaj afere

Berisha: Rama refuzon Komisionin Hetimor, pasi qëndron vetë pas kësaj afere

Sali Berisha është shprehur se kryeministri Edi Rama refuzon të ngrihet Komisioni Hetimor Parlamentar për koncesionin e sterilizimit, pasi sipas tij, kreu i qeverisë qëndron pas kësaj afere.

Sipas Berishës, ish-ministri i Shëndetësisë, Ilir Beqaj ka deklaruar se nuk kam marrë unë para, i ka marrë Edi Rama.

“Zëri kot nuk i dridhet, dhe sytë kot nuk i kërcejnë kur del para jush. Nuk pranon ai komision hetimor parlamentar për sterilizimin. Beqaj e ka deklaruar, nuk kam marrë unë para, i ka marrë Edi Rama, janë vjedhur. Ndaj Rama refuzon të drejtën e opozitës për të ngritur komision hetimor”, tha Berisha.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME