Monday, July 15, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeAKTUALITETBesimtarët myslimanë fierakë festojnë Fiter Bajramin (vidio)

Besimtarët myslimanë fierakë festojnë Fiter Bajramin (vidio)

Fier – Dhjetra besimtarë myslimanë, burra, gra, të rinj e fëmijë, u mblodhën këtë mëngjes ne xhamin Fier ,ku falën Namazin e Fiter Bajramit. Besimtarët u falën para Zotit në mbyllje të Muajit të Ramazanit.

Të rrethuar nga një atmosferë e ngrohtë besimi e vëllazërie, pjesëmarrësit e shumtë janë përshëndetur dhe kanë ndarë gëzimin dhe emocionet e kësaj dite të madhe paqeje, mirësie e shpërblimi. Ligjerata u mbajt nga Myftiu Mikel Hazizolli

Edhe liderët e opozitës fierake kamë kryer vizitën në xhaminë e madhe të qytetit duke uruar si besimtarët myslimanë dhe drejtuesit e xhanisë gëzuar Fiter Bajramin

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME