Friday, June 21, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeSPORTBoksierja e Kosovës, një fitore larg medaljes botërore

Boksierja e Kosovës, një fitore larg medaljes botërore

Donjeta Sadiku ka shënuar tjetër fitore bindëse në Kampionatin Botëror “Stamboll 2022”.

Ajo mundi 5:0 Jocelyne Tshamala nga Kongo, kategoria 57-60 kg.

Me këtë fitore, Sadiku u kualifikua në çerekfinale dhe është vetëm një fitore larg medaljes botërore.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME