Tuesday, April 23, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeSPORTBorussia Dortmund, destinacioni i mundshëm i Ronaldos

Borussia Dortmund, destinacioni i mundshëm i Ronaldos

Cristiano Ronaldo do të tregojë gjithçka në një intervistë, sic ka njoftuar vetë portugezi. Ai do të zbulojë dyshimet e muajve të fundit, pakënaqësitë, trishtimin dhe gënjeshtrat që ka lexuar dhe që e kanë bërë nervoz dhe e kanë zhgënjyer. Do të flasë gjithashtu për punën e menaxherit të tij, Carlos Mendes, në kërkimin e një klubi që nga njëra anë mund të kënaqte ambiciet e CR7 dhe nga ana tjetër mund të përballonte kostot e një page stratosferike. Tani duket se gara është ngushtuar vërtet në dy skuadra: Sporting i Lisbonës dhe Borussia Dortmund. E mjaftoi ky lajm që aksionet e gjermanëve të fluturojnë edhe në bursë, ku titulli i skuadrës së vetme të listuar nga Bundesliga vazhdojnë të rriten. Sot në mëngjes ka pasur një + 2.3%, por që nga fillimi i muajit është rritur me 20%.

NË GJERMANI – Sëmundja e rëndë e Sebastian Haller – një tumor malinj që ai duhet ta trajtojë me kimioterapi – e ka detyruar Borussia Dortmund të kërkojë një zëvendësues. Tani për tani, fillimi i kampionatit ka shënuar dy fitore për gjermanët dhe prej ditës së djeshme zërat për ardhjen e Ronaldos në Gjermani janë bërë më këmbëngulëse. Sigurisht që firma me të do të rriste shitjet e fanellave dhe çmimin e aksioneve të Borussias, por kostot janë jashtë strukturës së pagave të Dortmund: Ronaldo te United fiton 29 milionë në vit. Sipas shtypit spanjoll, ka pasur kontakte dhe bisedimet janë duke u zhvilluar.

CHAMPIONS — Ronaldo tashmë ka arritur të bindë Red Devils që të mendojnë për largimin e tij, që në fillim ai bëri të qartë menaxherit të tij – Carlos Mendes – dëshirën të luajë përsëri në Ligën e Kampionëve. E nëse ai nuk është me Borussia Dortmund, opsioni mbetet kthimi në shtëpi, te Sporting Lisbona ku Cristiano filloi karrierën e tij. Përsëri, do të ketë një ulje të madhe të pagave në mes.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME