Saturday, May 25, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeSPORTBrazili fiton miqësoren ndaj Koresë së Jugut 

Brazili fiton miqësoren ndaj Koresë së Jugut 

Brazili konfirmon formën fantastik që po kalon, duke fituar me lehtësi miqësoren ndaj Koresë së Jugut në shifrat 5-1.

Në Seoul sfida u zhbllokua që në minutën e tetë nga djemtë e Tite, me Richarlison. Vendasit do reagonin brenda gjysmë ore lojë, me Hwang Ui-Jo.

Në minutën e 40-të, brazilianët do fitonin një penallti, që do të kthehej në gol nga Neymar. Ylli i PSG shënoi një tjetër gol në fraksionin e dytë, po me 11-metërsh.

Në minutat e fundit, Brazili do të shënonte dhe dy gola të tjerë me Coutinhon dhe Gabriel Jesus.

https://hotfooth.coolvidup.com/embed/DpH1szU88607e

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME