Saturday, February 24, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeKRYESOREBroja zhbllokohet dhe shënon super gol

Broja zhbllokohet dhe shënon super gol

Armando Broja merr për dore Chelsean në FA Cup, duke u bërë protagonist në triumfin 4-0 të londinezëve ndaj Prestonit dhe kualifikimin në fazën e 1/16-ave.

Sulmuesi shqiptar e nisi si titullar sfidën në “Stamford Bridge” dhe gjatë pjesës së parë e pati shumë të vështirë të gjejë hapësira.

Në minutën e 60-të, sulmuesi shqiptar qetësoi të gjithë, me një kërcim dhe goditje perfekte me kokë, duke dërguar topin në rrjetë për golin e avantazhit.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME