Thursday, February 29, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeAKTUALITETBUM vjedhjesh në biznese në Cakran.

BUM vjedhjesh në biznese në Cakran.

Fier – Plasin vjedhjet e bizneseve në Cakran. Banorët- Po vidhen biznese, jo banesa, janë shtuar shumë për këtë vit. Të dëmtuarit – Nuk flasim se kemi frikë mos na vjedhin shtëpitë. Policia – nuk kemi raportime

Viti 2024 ka nisur me vjedhje të shunta në biznese të qytezës së Cakranit. Lajmi konfirmohet si nga pronarë biznesesh ashtu dhe nga banorë të kësaj qyteze të cilët thonë se banesat janë bosh pasi banorët kanë ikur në emigracion dhe hajdutët nuk kanë çfarë të vjedhin, ndërsa në biznese kan marr mall, por edhe lek kesh. Deri më tani pohojnë se ka pasur afro 13 vjedhje biznesesh.

Të kontaktuar dhe të pyetur një pronare parukerie, një minmarketi dhe një fabrike pridhim vaji, kan pasur frikë të flasnin në kamer, por jasht saj e kanë pranuar se bizneset e tyre jane vjedhir, hajdutët kishin marr mall dhe para kesh por edhe policia u kishte shkuar duke u marr deklaratat dhe kamerat e sigurisë atje ku ka pasur.

E kontaktuar zëdhënësja e drejtorisë së policise vendore në Fier duke i kërkuar se sa vjedhje janë kryer gjat muajit shkurt në zonën e Cakranit dhe çfarë masash janë marr, ka pohuar se nuk ka asnjë raportim për vjedhje në këtë zonë .

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME