Sunday, June 23, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeAKTUALITETBushati: E qartë pse këta të vulës kërkuan zgjatjen e mandatit për...

Bushati: E qartë pse këta të vulës kërkuan zgjatjen e mandatit për motrën e Belindës. Bashkojnë votat për ligje që…

Analisti Andi Bushati ka reaguar pas vendimit të marrë nga Gjykata e Apelit në lidhje me vulën e PD.

Bushati tha se tani është e qartë se përse grupimi i Alibeajt bashkon shpesh votat me mazhorancën në përpjekje për të miratuar ligje të cilat nxjerrin “jashtë loje” kundërshtarët politikë.

“Tani është më e lehtë të kuptohet se pse këta të vulës i votuan Ramës zgjatjen e mandatit të motrës së Belindës në komisionin e vettingut dhe pse bashkojnë votat për ligje që nxjerrin nga loja kundërshtarët politikë”, ka shkruar Bushati.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME