Saturday, February 24, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeAKTUALITETÇfarë po dodh në Fier?! Në 4 orë 7 makina të...

Çfarë po dodh në Fier?! Në 4 orë 7 makina të aksidentuara, 6 persona në urgjencë.

Fiee – E shtuna e aksidenteve ne Fier, ka shenuar nje tjeter dalje nga rruga te nje automjeti i cili ka perfunduar ne kanalin anesor te rruges ne vendin e quajtur “ Ura e Bacinozit” ne aksin Fier- Seman.

Ne vendngjarje ka mberritur menjehere ambulanca dhe policia , ndersa informacionet paraprake bejne me dije se drejtuesi i automjetit eshte plagosur dhe eshte derguar urgjentisht drejt Spitalit Rajonal te Fierit.

Grupi hetimor po punon per zbardhjen e dinamikes se ketij aksidenti te rende.

Ky ka qënë aksidenti i tretë brenda 4 orësh, ndërkohë që në aksidentin e parë në Fermë Çlirim u përplasën 3 automjete me 5 persona të plagosur. Pak minuta më pas në Portëz dy automjete dalin nga rruga dhe rreth orës 21 e 30 minuta një automjet përfundon në kanal tek “Ura e Baçinozit” me nje të plagosur.

Fier/Informacion paraprak

Rreth orës 21:30, në aksin rrugor “Fier-Seman”, shtetasi E. R., 36 vjeç, duke drejtuar automjetin tip “Benz”, ka humbur kontrollin mbi drejtimin e automjetit dhe për pasojë automjeti ka dalë nga rruga.

Si pasojë e daljes nga rruga është dëmtuar drejtuesi i mjetit, i cili ndodhet në spital, në kujdesin e mjekëve.

Grupi hetimor vazhdon veprimet në vendngjarje për zbardhjen e plotë të rrethanave të aksidentit.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME