Wednesday, February 28, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeKRYESOREChelsea i vendos çmimin rekord Brojës, edhe pse jo në top formë

Chelsea i vendos çmimin rekord Brojës, edhe pse jo në top formë

Armando Broja vazhdon të jetojë me pasigurinë rreth të ardhmes te klubi i Çhelsea. Që prej fillimit të sezonit, emri i sulmuesit është përmendur vazhdimisht si i një prej lojtarëve, që blutë londinezë janë gati të sakrifikojnë në merkato dhe me afrimin e janarit kjo hipotezë bëhet e mundshme.

“Që nga kthimi nga dëmtimi brutal i ligamentit në sezonin e kaluar, duke gjetur golin pas vetëm 19 minutash ndaj Fulham, Armando Broja është kthyer në një aset të “nxehtë” në merkato. Futbollisti 22-vjeçar është një objektiv i vetë Fulhamit, ashtu si edhe West Ham që ka shprehur mjaft publikisht interesin për lojtarin. Pavarësisht lëvdatave nga Mauricio Pochetino gjatë gjithë sezonit.

Është e mundur që futbollist i kombëtares shqiptare të bëjë një lëvizje larg “Stamford Bridge”, me blutë që raportohet se i kanë vendosur një çmim prej 30 milionë paund kartonit të tij. Ndërsa Nicolas Jackson është ende para tij në hierarki dhe me shumë njerëz që kërkojnë opsione më të njohura në sulm në dispozicion të Pochetinos, është e mundur që Broja të lëvizë, edhe pse jo për faj të tijin”, shkruan portali londinez.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME