Saturday, May 18, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeKRYESORECity mund me “poker” Aston Villa-n, Arsenali bën detyrën ndaj Luton

City mund me “poker” Aston Villa-n, Arsenali bën detyrën ndaj Luton

Manchester City fitoi me lehtësi 4-1 përballë Aston Villës. Phil Foden, autor i tre golave, ishte heroi i kampionëve në fuqi.

Rodri zhbllokoi takimin në minutën e 11’, por djemtë e Unai Emery barazuan pas 9 minutave. Me anë të kolumbianit Jhon Duran. Më pas ishte mbrëmje e veçantë për Foden që do të realizonte 3 gola.

Arsenali triumfoi 2-0 në “Emirates” ndaj Luton. Gunners kaluan në avantazh me anë të kapitenit Odegaard, teksa autogoli i japonezit Hashioka solli avantazhin e dyfishtë në fundin e pjesës së parë.

Vendasit menaxhuan rezultatin në 45 minuta e dytë dhe në fund festuan rikthimin te fitorja

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME