Saturday, July 13, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeLIFESTYLEMAGAZINËDel në ankand kapela ikonë e Michael Jackson

Del në ankand kapela ikonë e Michael Jackson

Kapela ikonë e Michael Jackson të cilin ylli i ‘hip-hop’ e mbajti në performancën e parë historike të kërcimit “Moonwalk” është hedhur në ankand me një ofertë të ‘kripur’.

Ajo kapele ikonë, e mbajtur nga “mbreti i popit” në një nga momentet e paharrueshme të karrierës së tij, u hodh në ankand nga kompania Lemon Auction, duke arritur një çmim mbresëlënës shitjeje prej rreth 77 mijë eurove.

Performanca në të cilën Michael Jackson prezantoi ‘Moonwalk’ u zhvillua ndërsa ai këndoi këngën e tij “Billie Jean” në specialen televizive “Motoën 25: Yesterday, Today, Forever” në 1983.

Ankandi i kësaj kapele ikonike është një kujtesë e rëndësisë dhe ndikimit kulturor që kishte dhe vazhdon të ketë “mbreti i popit”, muzika dhe stili i të cilit vazhdojnë të festohen dhe admirohen në mbarë botën.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME