Tuesday, May 28, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeAKTUALITETDigjet banesa në Lushnje, fati ndihmon familjarët

Digjet banesa në Lushnje, fati ndihmon familjarët

Lushnje – Banesa e shtetasit Luan Mezini ka rënë në flakë pasditen e sotme. Mësohet se ata nuk kanë qënë në banesë.

Sipas burimeve të informacionit ata kanë qënë jashtë kur banesa ka rënë në flakë.

Kamë qënë komshinjtë dhe zjarrfiksat që kanë shkuar për të shuar zjarrin por banesa ka qënë me baza druri dhe është djegur tërësisht.

Mezini banonte me mamanë dhe vajzën e tij dhe nuk kanë pësuar asnjë dëm

Zona ku ra zjarri është lagje e vjeter dhe banesat jane shume pranë mjera tjetrës dhe nese nuk nderhyej ne kohe demi mund te ishte me i madh

Policia

Në datë 17.06.2022, në lagjen “Kadri Qystri”, Lushnjë, në banesën e shtetasit L. M., 72 vjeç, ka rënë zjarr. Nga veprimet e para hetimore dyshohet se shkaku i zjarrit ka qënë një shkëndijë elektrike.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME