Sunday, April 21, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomePOLITIKËOPINION/ ANALIZËDO PËRPLASENI, KTHENI TIMONIN 180 GRADË

DO PËRPLASENI, KTHENI TIMONIN 180 GRADË

Nga Edmond Panariti – Kthejeni 180 gradë timonin e drejtimit, se do përplaseni!

Inflacioni në Shqipëri është dyshifror!
Për këtë nuk kam dyshim

Jo më 7,5 %, sipas sahatit të ndryshkur të statistikave tona.

Çmimet rriten me orë jo me ditë.. Në mëngjes janë X, pasdite X+1.

Të ardhurat në rënie!

Të gjithë e ndjejnë pafuqinë e lekut, në tregje, shërbime, detyrime, kredi, interesa…

Dhe varfërinë në rritje!

Mos plotësim alarmant i nevojave bazë për shtresa gjithnjë e më të gjera.

Kthejeni 180 gradë timonin e drejtimit , se do përplasemi!

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME