Thursday, June 1, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeSPORTDokumentari/ Xhaka: Krenar që luaj për Zvicrën, por gjaku im është Kosova

Dokumentari/ Xhaka: Krenar që luaj për Zvicrën, por gjaku im është Kosova

“The Pressure Game”. Kështu quhet dokumentari që po krijon Kombëtarja e Zvicrës dhe që pritet të ketë një shikueshmëri të jashtëzakonshme.  Natyrisht në të nuk mungon lojtari me origjinë shqiptare, Granit Xhaka i cili shihet teksa e thotë me krenari se vjen nga Kosova.

“Jam krenar që luaj për Zvicrën, por origjina ime, gjaku im është nga Kosova. Mediat? Nuk e kuptoj se përse shkruhen gjithmonë vetëm gjëra negative.

Serbia? I kam vendosur vetes qëllim që të qëndroj pozitiv në fushë. Nëse mendoj se gjërat mund të shkojnë keq kam vendosur të shmangem.

Nuk është e lehtë të luash në këtë nivel për dhjetë vjet. Por dikush duhet ta bënte këtë i pari …”, tha Xhaka në fund të dokumentarit.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME

%d bloggers like this: