Sunday, May 19, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeMODËDua Lipa, Kim Kardashian dhe Nicole Kidman mahnitin në pistën e Balenciagas

Dua Lipa, Kim Kardashian dhe Nicole Kidman mahnitin në pistën e Balenciagas

Na janë servirur disa momente absolutisht epike në pistë sezonet e fundit, por pakkush mund t’i afrohet spektaklit të mbushur me yje “Balenciaga Haute Couture” në Paris sot (e mërkurë) në mëngjes – i cili shënoi të dytin për regjisorin kreativ Demna për shtëpinë e modës.

Ndërsa turmat u mblodhën jashtë sallonit elegant të themeluesit të markës Cristobal Balenciaga, Demna zbuloi një koleksion të mbushur me kostume trupore të ngushta, fustane ballore dramatike, magjepsje të pandryshuar dhe bollëk artizanal të patëmetë.

Por përtej veshjeve spektakolare, stilisti gjeorgjian kishte parashikuar disa surpriza të tjera.

Së pari, vajza nëntë vjeçare e Kim Kardashian, North West, bëri debutimin e saj në Javën e Modës së Lartë në Paris, e ulur në rreshtin e parë përkrah Kris Jenner, e veshur me një pamje tërësisht të zezë të frymëzuar nga veshjet e rrugës me syze dielli.

Për të festuar koleksionin e tij të dytë të modës Balenciaga, Demna nuk ka përdorur askënd tjetër përveç Kim Kardashian për të bërë paraqitjen e saj të parë në pistë.

Ylli, e cila ka qenë prej kohësh një fanse dhe bashkëpunëtore e markës, ecte në pistë me një fustan të plotë me çizme dhe flokët e saj bionde ishin lidhur në një topuz të ulët.

Dua Lipa nxjerr në pah barkun e saj të tonifikuar me një fustan me prerje teksa performon në Festivalin Roskilde të Danimarkës

Dua Lipa nxjerr në pah barkun e saj të tonifikuar me një fustan me prerje teksa performon në Festivalin Roskilde të Danimarkës

Por Kim ishte vetëm fillimi. Pas yllit në pistë ishte një mori fytyrash të famshme. Bella Hadid dhe Naomi Campbell dolën në pistë për herë të parë të sezonit të modës vjeshtë/dimër me stil serioz – por shumë më të papritura ishin paraqitjet e këngëtares Dua Lipa dhe aktores Nicole Kidman, të cilat gjithashtu u shndërruan në modele për këtë rast.

Dua Lipa mahniti me një fustan të verdhë kanarinë, me një sup dhe një bisht dramatik, ndërsa Kidman u ngjit në pistë me një fustan metalik argjendi dhe doreza të gjata të zeza.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME