Thursday, June 20, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeKRYESOREDua Lipa në listën e njerëzve më të pasur në Mbretërinë e...

Dua Lipa në listën e njerëzve më të pasur në Mbretërinë e Bashkuar nën 40 vjeç

Këngëtarja me origjinë shqipare Dua Lipa është renditur si një ndër njerëzit më të pasur të Mbretërisë së Bashkuar nën moshën 40-vjeç.

Në të njëjtën listë ka qenë edhe emri Harry Styles.

Sipas mediave të huaja pasuria neto e të dy këngëtarëve u publikua si pjesë e edicionit të parë të Listës së të Pasurëve të ‘The Sunday Times 2024’.

Këngëtarja e muzikës pop me origjinë shqiptare Dua Lipa është gjithashtu e emëruar në listën për vitin 2024, dhe në pozitën e përbashkët të 29-të me yllin e Harry Potter, Daniel Radcliffe.

Secili prej tyre ka një pasuri prej 90 milionë paund.

Në listë ishte Ed Sheeran ai që u emërua si muzikanti me pasurinë më të madhe në 2024

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME