Sunday, June 16, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeMODËTH@SHETHEMEDua Lipa, pjesë e filmit ‘Barbie’

Dua Lipa, pjesë e filmit ‘Barbie’

Të martën, llogaritë zyrtare të mediave sociale për filmin e ardhshëm Barbie të Greta Gerwig publikuan një seri posterash të personazheve për filmin, duke shfaqur një gamë të gjerë aktorësh që luajnë variacione të ndryshme të Barbies, Kens dhe njerëzve të zakonshëm gjatë gjithë filmit.

Veçanërisht, këngëtarja Dua Lipa është paraqitur si një kukull Barbie e frymëzuar nga sirena në filmin e ri, duke konfirmuar thashethemet në lidhje me paraqitjen e saj.Siç u përmend nga Billboard në dhjetor, fansat filluan të spekulojnë se Lipa ishte përfshirë në projekt kur llogaria zyrtare e filmit  në Instagram ndoqi shkurtimisht këngëtaren e Future Nostalgia. Llogaria nuk e ndjek më Lipën. Duke përfshirë sirenë Barbie të Lipa-s, llogaritë e mediave sociale për filmin Barbie shpërndanë 24 postera me personazhe të martën, duke shfaqur Margot Robbie në rolin kryesor, Ryan Gosling si Ken, Issa Rae si një Barbie që është president dhe Simu Liu si një Ken tjetër.

Versionet alternative të Barbie dhe Ken u ngacmuan në trailerin e parë të filmit të publikuar në dhjetor, dhe posterat e personazheve të së martës zbulojnë gjithashtu Kate McKinnon, Ncuti Gatwa, Nicola Coughlan, Alexandra Shipp, Ritu Arya, Kingsley Ben-Adir, Hari. Nef, Emma Mackey, Ana Cruz Kayne, Scott Evans dhe Sharon Rooney si versione alternative të secilit personazh. Çdo variant i Barbie duket se është i lidhur me një profesion apo stil jete — Lipa është një sirenë; Mackey’s Barbie “ka një çmim Nobel në fizikë”; çdo Ken përshkruhet si një Ken tjetër.

Michael Cera prezantohet si Allan dhe Emerald Fennell si Midge, të dyja të bazuara në kukulla të tjera Mattel me të njëjtin emër. Ndërkohë, America Ferrara, Ariana Greenblatt, Will Ferrell, Connor Swindells dhe Jamie Demetriou u prezantuan në postera si njerëz, ndërsa Helen Mirren është transmetuesja e filmit.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME