Saturday, May 18, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeAKTUALITETDy adoleshentë nga Lushnja ndiqen nga policia si në filma

Dy adoleshentë nga Lushnja ndiqen nga policia si në filma

Luashnje Histori filmash kjo e pasdites së sotme në zonën rurale të Lushnjes. Kane përjetuar një mbasdite te zjarrtë dy adoleshente dhe nje person invalid.

Duke drejtuar mjetin tip Benz me targa SA 723 EU (rezultoi i vjedhur) dhe te ndjekur nga policia, adoleshentet jane perplasur me barrierat e hekurta në momentin që kane dashur te hyjne ne rrugën rurale ne Kashtbardhë.

Ata jane ndjekur nga dy mjete te policise nje nga Fieri e nje nga Lushnja. Në momentin që te rinjtë jane perplasur dhe kane pesuar demtime te lehta. Ata u dërguan ne spital ndhe jane në kujdesin e.mjekeve.

Makina ështe pare prej ditesh dhe ne te jane vene re disa adoleshente qe bënin xhiro nëpër zonat rurale te Lushnjes.

Ndjekja nga policia ka zgjatur disa orë por dy adoleshentët janë vënë në pranga nga policia. Blutë e Lushnjes po kryejn hetimet e rastit ndersa po pyeten nga ekspertet e policise kriminale dy adoleshentët.

Burime nga policia pohuan për ALB365 se mjeti ishte vjedhur në Fier në pronësi të A Toskës, pronar i një biznesi në Fier. Ai ka qënë mëngjesin e sotëm në policinë Fier ku ka kryer dhe denoncimin e vjedhjes së automjetit tij. Poilicia pas marrjes denoncimit kreu shpalljen në kërkim të mjetit dhe të adoleshentëve. Pas verifikimeve, policia ra në gjurmë të mjetit dhe 3 adoleshentëve 16 vjeçarë që kishin marr mjetin dhe po lëviznin në zonat rurale të Lushnjes. Teksa ka kryer ndjekjen policia, adoleshentët kanë përplasur mjetin por janë plagosur lehtë. Pas marrjes së mjekimit në spitalin e Lushnjes 3 adoleshentët janë shoqëruar për në komisariat të policisë dhe po meren në pyetje. Pritet marrja e vendimit nga ana e policisë se çfarë mase do të marr për 3 adoleshentët

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME