Saturday, April 13, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeAKTUALITETDy vatra zjarri në Peshtan, digjen ullinjë, u rrezikua stani me dele

Dy vatra zjarri në Peshtan, digjen ullinjë, u rrezikua stani me dele

Fier – Dy vatra zjarri ranë pak me pare në fsharin Peshtan i Madh te ish konunes Frakull, në lagjen “Shqopë”.

Në vatren e pare u dogjen peme e shkurre, zjarri u afrua nje stani me 100 krere dele por nderhyrja ne kohe e zjarrfiksave dhe banoreve te zones i shpetoi nga diegia.

Vatra e dyte eshte ende ne zjarr aktiv. Po luftojne zjarrfikes dhe banore të zonës me ujë e mjete rrethanore për shkak të terrenit të thyer. Po digjen peme shkurre e ullishta, pohojnë burime nga vendi i ngjarjes për ALB365.

Zjarri ndihmoet nga era qe fryn në këto momente. Në vendngjarje janë forca të zjarrfikseve, banorë të zonës si dhe forca policore që po bëjnë të mundur shuarjen e vatrave të zjarrit.

Ende nuk dihen shkaqet e rënies së zjarrit në këto dy vatra, por policia po punon për identifikimin e autorëve dhe vënien e tyre para lighit nëse këto zjarre kanë qënë të qëllimshme

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME