Thursday, July 18, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeKULTURËEddie Murphy konfirmon vazhdimin e Shrek

Eddie Murphy konfirmon vazhdimin e Shrek

Eddie Murphy konfirmoi se ai tashmë ka filluar punën për filmin e pestë të ardhshëm  ‘Shrek 5’.

“Ne filluam të bëjmë [‘Shrek 5’] muaj më parë,” tha aktori, 63 vjeç, për Collider në një intervistë të botuar të hënën. “Do ta bëjmë këtë vit, do ta përfundojmë”.

Murphy gjithashtu konfirmoi se ai do të luajë në një spinoff bazuar në personazhin e tij “Shrek” Donkey.

“Donkey do të ketë filmin e tij,” ndau ai. Murphy shtoi: “Kam filluar të regjistroj “Shrek”, mendoj se do të dalë në 2025, dhe ne do të bëjmë një Donkey tjetër.”

DreamWorks Animation Studios, e cila prodhon filmat “Shrek”, nuk ka konfirmuar nëse përditësimet e Murphy janë të vërteta.

Aktori luajti mikun besnik të Shrek, Donkey në të katër filmat “Shrek”. Anëtarët e tjerë të kastit përfshijnë Mike Myers si Shrek, Cameron Diaz si Princesha Fiona dhe Antonio Banderas si Puss in Boots.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME