Thursday, February 29, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeAKTUALITETEkzekutohet me dy plumba në kokë 54 vjeçari beratas

Ekzekutohet me dy plumba në kokë 54 vjeçari beratas

Greqi – Një shtetas Shqiptar ështe ekzekutuar mbrëmjen e së enjtes prej personave ende të pa njohur në rrugën Atlantos 54 në lagjien Palio Faliro.

Policia thotë se viktima është skeduar me dy emra.

Thimi DROBONIKU ose PRIFTI i Roladit Aleksandrës i datëlindjes 18.1.1967 nga Berati u qëllua në kokë me dy plumba të kalibrit 9mm.

Ai u dërgua në spitalin Evangjelizmos të Athinës ku mjekët nuk mundën ta mbanin në jetë.

Policia ka nisur kërkimet për gjetjen e autorit i cili ishte i maskuar dhe u largua me një motorrcikletë.

Burime policore thanë se viktima kishte precedentë të mëparshëm kriminale që kishin të bënin me trafikun e drogës,madje i ka qënë edhe i dënuar për këtë vepër penale.

Ai njihej me dy emra si Thimi Roland Droboniku ose Thimi Roland Prifti (saktesim)

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME