Thursday, February 29, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeLIFESTYLEMAGAZINËKëta janë qytetet më të shtrenjta në botë për 2023

Këta janë qytetet më të shtrenjta në botë për 2023

Damasku, Siri, mbeten qytetet më të lira në botë. Teherani, Irani dhe Tripoli, Libi, janë gjithashtu afër fundit, duke u renditur respektivisht në vendin e 172 dhe 171.

Shërbimet, ndihma shtëpiake dhe kostot e duhanit ishin më të lartat në qytetet amerikane, ndërsa qytetet e Evropës Perëndimore disa nga shërbimet ishin për rekreacionin, transportin dhe mallrat shtëpiake.

Sipas sondazhit, ushqimet dhe alkooli ishin më të kushtueshme në qytetet aziatike.

Mirëpo, cilat janë qytetet më të shtrenjta në botë? Lista e mëposhtme ju ofron një panoramë të plotë, prej nga të cilat, nuk ka shumë surpriza.

10 qytetet më të shtrenjta në botë për vitin 2023

Cyrih dhe Singapori (barazim)

Nju Jork dhe Gjenevë (barazim)

Hong Kongu

Los Anxhelos

Paris

Tel Aviv dhe Kopenhagen (barazim)

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME