Thursday, April 25, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeKRYESOREElgancë dhe sofistikim/ 5 ngjyrat që do të shënojnë ditët e ftohta

Elgancë dhe sofistikim/ 5 ngjyrat që do të shënojnë ditët e ftohta

Vishuni me një detaj mode në këto ngjyra dhe do të freskoni edhe ditën më gri të sezonit!

Kur temperaturat ulen dhe moti gri dominon, ngjyrat e çmuara bëhen gjithnjë e më të rëndësishme në pamjen tonë.

Sot po flasim për ngjyrat e bukura të vjeshtës e dimrit dhe si mund t’i integroni ato në gardërobën tuaj.

Zbuloni pesë ngjyrat e sezonit që duhet t’i provoni tani! – transmeton Telegrafi.

1. Kafe e errët – ngjyrë çokollate

Është koha të hiqni dorë nga e zeza klasike dhe ta zëvendësoni atë me nuanca të hijshme çokollate. Pra, çfarë mund t’ju bëjë të mendoni më shumë për vjeshtën nëse jo nuancat shumë të bukura të kafesë? Pjesa më e mirë është se nuanca çokollatë është shumë e lehtë për t’u integruar: mund ta bartni në thonjtë tuaj, si pjesë e grimit tuaj, ose madje mund t’i lyeni flokët me një nuancë të bukur çokollate.

2. Bordo

Bordo është një nuancë e gjithanshme që mund të përshtatet me sukses në veshjet tuaja, pavarësisht nëse zgjidhni një fustan apo e shtoni atë si një aksesor. Çfarëdo që të zgjidhni, do të krijoni një dukje klasike vjeshte.

3. E gjelbër smeraldi

Nëse jeni akoma e nxirë, do të theksojë lëkurën tuaj të artë dhe do të theksojë tiparet tuaja. Dhe çfarë mund të jetë më elegante se një pallto leshi, e cila thekson belin tuaj dhe zgjat optikisht figurën? Do të keni veshje femërore, elegante pa shumë përpjekje. Dhe kjo pjesë kyçe do të mbetet në gardërobën tuaj për shumë vite në vijim.

4. Portokallia

Nëse dëshironi të vazhdoni të keni veshje gazmore dhe plot ngjyra, portokallia është rekomandimi ideal! Mund ta futni lehtësisht në gardërobën tuaj me një pulovër kashmiri, një fustan të bukur ose mund të blini një çantë në këtë ngjyrë të freskët dhe rinore. Dhe nëse preferoni një version më të moderuar të kësaj ngjyre, gjithmonë mund të zgjidhni një nuancë të sofistikuar.

5. Vjollca

Vjollca është një nuancë femërore, e cila përshtatet në mënyrë të përkryer me stinën e vjeshtës. Do t’i jepni jetë të re gardërobës tuaj dhe do të duket sikur keni një veshje të dizajnuar me kujdes, pa shumë përpjekje. /Telegrafi/

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME