Thursday, February 22, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeKRYESOREGuinness/ Artisti në Indi kreu tatuazhe për 91 orë

Guinness/ Artisti në Indi kreu tatuazhe për 91 orë

Një artist i tatuazheve në Indi theu një rekord Guinness kur i kaloi 91 orë rresht duke bërë tatuazhe për 64 persona.

Ishan Rana nga Vadodara filloi bërjen e tatuazheve më 3 mars dhe i përfundoi 91 orë më vonë më 7 mars, pasi bëri gjithsej 74 tatuazhe për 64 persona, transmeton Telegrafi.

Maratona e tij kishte për qëllim thyerjen e Rekordit Botëror Guinness për seancën më të gjatë të tatuazheve (me shumë persona).

Rekordi i mëparshëm ishte 61 orë e 37 minuta nga artisti italian i tatuazheve Giovanni Vassallo në gusht të vitit 2022. 

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME