Saturday, May 25, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeKULTURËEminem: Ja data e lancimit të albumit “Curtain Call 2”

Eminem: Ja data e lancimit të albumit “Curtain Call 2”

Reperi Eminem ka ndarë së fundmi një lajm të gëzueshëm për fansat e tij.

Krijuesi i hitit “The Real Slim Shady” njoftoi se albumi i dytë, i titulluar “Curtain Call 2”, do të publikohet më 5 gusht.

Albumi  ndjek rekordin e hitit të reperit të vitit 2005, “Curtain Call: The Hits” dhe do të përfshijë muzikë nga puna më e fundit e Eminem nga “Relapse” e 2009-ës e tutje.

“Curtain Call” u lëshua në botë në dhjetor 2005 dhe u njoh shpejt si Diamond i certifikuar në SHBA. Albumi përmbante disa nga hitet klasike të reperit si “My Name Is”, “Stan” dhe “Without Me”.

Lajmi vjen  pas publikimit të fundit të Eminem, të titulluar “From the D 2 the LBC” – një këngë hit me reperin Snoop Dogg.Kënga pasoi publikimin e e”The King and I”, për të cilën ai u bashkua me CeeLo Green. Projekti muzikor ishte pjesë e kolonës zanore për filmin biografik të Baz Luhrmann “Elvis”.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME