Wednesday, October 4, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeAKTUALITETEmrat/ Arrestohen 4 shtetas për vepra të ndryshme penale

Emrat/ Arrestohen 4 shtetas për vepra të ndryshme penale

Fier – Si rezultat i kontrolleve në të gjithë territorin e qarkut, me fokus goditjen e paligjshmërive në cilëndo formë të shfaqjes së tyre, kapen dhe vihen në pranga 4 shtetas, për vepra të ndryshme penale.

✅️Thyen masën e sigurisë “Arrest në shtëpi”, të caktuar për veprimtari kriminale në fushën e krimeve ndaj personit dhe në atë të narkotikëve, kapen dhe vihen në pranga 2 shtetas.

•Specialistët e Seksionit për Hetimin e Narkotikëve të DVP Fier arrestuan në flagrancë shtetasit:

-Misad Sakajeva, 36 vjeç, banues në Divjakë, pasi është kapur duke qarkulluar me automjet, duke thyer kështu masën e sigurisë “Arrest në shtëpi”, të caktuar nga Gjykata, për veprën penale “Plagosja e rëndë me dashje”. Gjatë kontrollit të automjetit me të cilin qarkullonte 36 vjeçari, u gjet dhe u sekuestrua një sasi e vogël lënde e dyshuar narkotike cannabis sativa;

-Ludi Meçaj, 33 vjeç, banues në Fier, pasi është kapur nga shërbimet e Forcës së Posaçme “Shqiponja”, duke qarkulluar me automjet, duke thyer kështu masën e sigurisë “Arrest në shtëpi”, të caktuar nga Gjykata, për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve”.

Specialistët e Seksionit për Hetimin e Narkotikëve të DVP Fier arrestuan në flagrancë shtetasin Romeo Beqaj, 20 vjeç, banues në Fier, pasi kontrollit fizik, iu gjet dhe iu sekuestrua një sasi e vogël lënde e dyshuar narkotike cannabis sativa.

Specialistët për Hetimin e Krimeve të Komisariatit të Policisë Lushnjë arrestuan në flagrancë shtetasin Klajdi Shabani, 21 vjeç, banues në Kolonjë, Lushnjë, pasi gjatë kontrollit të ushtruar në automjetin që drejtonte, shërbimet e Policisë gjetën dhe sekuestruan në cilësinë e provës materiale, një përforcues grushti.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Fier, për veprime të mëtejshme.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME

%d bloggers like this: