Saturday, July 13, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeVIDIOMallakastrioti Rushan Ferati: Rrugë s'kemi, ujë s'kemi, doktor s'kemi, Ramën e duam...

Mallakastrioti Rushan Ferati: Rrugë s’kemi, ujë s’kemi, doktor s’kemi, Ramën e duam edhe 20 vjetë të tjera në krye (vidio)

Mallakastër – Quhet Rushan Ferati dhe banon në fshatin Gjerbës të bashkisë Mallakastër. E takuam teksa shkuam për të bërë një kronikë për investimet e bashkisë në këtë fshat.

Xha Rushanin e takuam dhe ai na shprehu pakënaqësitë ndaj drejtuesve të pushtetit lokal sepse rrugët ishin gjithë gropa, ujë në banesa nuk kanë, doktori prej 8 vjetësh mungonë në fshat e të tjera probleme jetike për ta.

E teksa po numëronte të metat e bashkisë Mallakastër që nuk u gjendet pranë banorëve dhe prisnim që xha Rushani të shprehej ashpër, ai ja pret: Me paratë që hedh e investon Edi Rama , bravo i qoftë dhe ta  mbaj pushtetin dhe 20 vjetë të tjera.

Hallall xha Rushani, me të tillë njerëz që e dinë që nuk investohet dhe nuk zgjidhen problemet e komunitetit, “autobuzi me bashkëfshatarët e tu tpo shkon në greminë,  do ndryshuar “shoferi”  xha Rushani se ai është shkaktari e jo autobuzi. “Vetëm Përpara”

Ndiqni vidion se çfarë thotë xha Rushani.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME