Monday, July 15, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeAKTUALITETEmrat/ Drama e 'grave të kanabisit', kapen 10 punëtore dhe organizatorja

Emrat/ Drama e ‘grave të kanabisit’, kapen 10 punëtore dhe organizatorja

Një grup i mirëorganizuar kriminal që merrej me prodhimin dhe shitjen e kanabisit është goditur nga Policia e Shkodrës. Në pranga kanë rënë 16 persona, 10 prej të cilëve ishin gra që u arrestuan në flagrancë.

Ato ishin banuese në Tiranë, Fushë Krujë dhe Kamëz. Njëra prej tyre ka qenë edhe më parë e dënuar dhe bënte rolin e organizatores. Ajo gjente punëtorët nga Tirana dhe i sillte në Shkodër për përpunimin e kanabisit.

Daniela Hasani, 42-vjeçare, kishte rolin e organizatores dhe rekrutonte ‘punëtoret’ e kanabisit.

Mësohet se të arrestuar janë:

1- Zef Gjoni, 56 vjeç, banues në Bleran, Bardhaj, Njësia Administrative Rrethina, Shkodër

2- Pjetër Gjoni, 31 vjeç, banues në lagjen Bleran, fshati Bardhaj , Njësia Administrative Rethina‚ Shkodër

3- Elvis Gjoni, 24 vjeç, banues né Bleran, Bardhaj, Njesia Administrative Rrethina, Shkodër

4- Roland Gjoni, 22 vjeç, banues në lagjen Bleran, fshati Bardhaj, Njësia Administrative Rrethina, Shkodër

5- Flora Gjoni, 29 vjeç, banuese në Bleran, Bardhaj, Shkodër

6- Antoneta Gjoni, 55 vjeç, banuese në Bleran, Bardhaj, Shkodër

7- Daniela Hasani, 42 vjeç, banuese në Kombinat, Tiranë

8- Drita Çuni, 45 vjeç, banuese në Kamëz

9- Dorentina Hoxha, 34 vjeç, banuese në Mamurras

10- Franga Gjini, 52 vjeç, banuese në Kamëz

11- Hurme Bafti, 47 vjeç, banuese në Kamëz

12- Mimoza Hoti, 51 vjeç, banuese në Kombinat, Tiranë

13- Elida Doku, 43 vjeç, banuese në Fushë Krujë

14- Blerina Meta, 37 vjeç, banuese në fshatin Larushk, Fushë Krujë

15- Valbona Haka, 45 vjeç, banuese në fshatin Nikël, Fushë Krujë

16- Fatime Baftaj, 53 vjeç, banuese në Kamëz

17- Fabion Gjoni, 31 vjeç ( i shpallur ne kerkim) i dyshuar si i përfshirë në këtë ngjarje kriminale.

Pamjet që shihni tregojnë ‘laboratorin’ e drogës që u zbulua në Shkodër.

Aksioni u zhvillua në lagjen “Bleran” të fshatin Bardhaj, njësia administrative Rrethina Shkodër, ku u arrestuan në flagrancë 16 shtetas dhe u shpall në kërkim 1 tjetër.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME