Saturday, May 25, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeUncategorizedErdogan i bën reklamë ishullit grek Chios

Erdogan i bën reklamë ishullit grek Chios

Erdogan ndoshta po na reklamon, duke kërkuar bojkot turistik të Greqisë, shkruan agjensia e lajmeve “Alithia” ( E Vërteta)

Kështu dje gjatë gjithë ditës, 840 persona dhe 45 autovetura vizituan ishullin Chios duke përfituar nga festa treditore e Ramazanit.
Sot pritet që numri i vizitorëve  turqë të shkojë në 1500.

Varkat në linjën Çesme-Chios janë mbushur me kapacitetin maksimal dhe duket se pavarësisht ndihmës së presidentit turk, Chios ka miqë të qëndrueshëm kryesisht në brigjet përballë ndërsa mesa duket një pjesë e turqve nuk i pengon kriza ekonomike që po i mundon fqinjët.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME