Tuesday, May 28, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeEKONOMIErjon Braçe: Çmimet në tregje po orientohen nga kartelet në bujqësi dhe...

Erjon Braçe: Çmimet në tregje po orientohen nga kartelet në bujqësi dhe në naftë

Erjon Braçe teksa ka marr pjesë në mbledhjen e kryesisë së PS dega Fier pas saj ë shtë pyetur për çmimet e fruta perimeve në treg që sipas tij fajin e kanë pikat e grumbullimit. Bordi i transparencës duhet të rregulloje cmimin ne tregun e brenshëm të  karburanteve në shitjen me pakicë

Deputeti i qarkut Fier Erjon Braçe kohet e fundit jo vetëm në Parlament por edhe në llogarinë e tij më rrjetin social facebook ka publikuar dhe ka bërë deklarata që në një farë mënyre, kanë goditur, mënyrën e funksiomimit në Ministrinë e Bujqësisë apo për bordin e transparences.

Në lidhje me cminet e ulta te fruta perimeve ne treg Braçe ka pohuar se tregtaret e pikave te grumbullimit bëjnë lojë të pisët duke mos marr prodhimin fermerëve me qëllin uljen e çminit prej tyre për shitje dhe më pas rritjen e çmimeve prej tyre në eksporte.

Brace ka folur dhe për bordin e transparencës pasi çmimi i naftes në bursa eshte ulur  por ky bord duhet të nderhyje e monotoroje cmimin e shitjes karburabteve  me pakice pasi ka luhatje, most ë lejojë krijimin e karteleve që të orientojnë çmimet në treg

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME