Monday, July 15, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeKRYESOREEURO2024/ Anglia e nis me fitore, Bellingham gjunjëzon Serbinë 

EURO2024/ Anglia e nis me fitore, Bellingham gjunjëzon Serbinë 

Anglia triumfoi në ndeshjen e parë të saj përballë Serbisë në Grupin C dhe merr kryesimin me pikë të plota.

Nënkampionët e Evropës iu falën një goli të shënuar nga Bellingham që në minutën e 13-të, pas një asisti të marrë nga Saka.

“Tre Luanët” patën shanse të tjera për të ta thelluar rezultatin, madje në pjesën e dytë Harry Kane goditi traversën, por rezultati mbeti ai ipjesës së parë.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME