Tuesday, December 5, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeSPORTEUROPA LEAGUE/ Juvja dhe Sevilla kualifikohen për në gjysmëfinale (vidio)

EUROPA LEAGUE/ Juvja dhe Sevilla kualifikohen për në gjysmëfinale (vidio)

Juventus-Sevilla dhe një mes Feyennord ose Romës do të sfidojnë Leverkusen në dy gjysmëfinalet e këtij sezoni në Europa League. Skuadra italiane administroi fitoren 1-0 të ndeshjes së parë, duke marrë një barazim 1-1 në fushën e Sportingut.

Bardhezinjtë do të kalonin të parët në avantazh në minutën e 9-të me Rabiot që shfrytëzoi më së miri një rrëmujë në zonë. Gjithsesi Sportingu do të reagonte shpejt duke barazuar shifrat në minutën e 20-të me Edwards nga pika e bardhë e penalltisë. Më pas do të ishte skuadra portugeze që merr frenat e lojës, por me gjithë tentativat dhe në pjesën e dytë asgjë nuk do të ndryshonte.

Sevilla në krahun tjetër shkatërroi 3-0 Manchester United në ndeshjen e kthimit. El Nesyri me dy gola, nga një për pjesë dhe Bade do të ishin autorët e golave për skuadrën spanjolle.

Leverkusen mori një sukses 4-1 në transfertën ndaj Royale Union. Diaby, Bakker, Frimpong dhe Hlozek ishin golashënuesit për ekipin gjerman. Roma fitoi 2-1 ndaj Feyenoord në duelin e kthimit dhe për pasojë do të luhet koha shtesë pasi dueli i parë u fitua 1-0 nga holandezët

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME