Wednesday, June 7, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeSPORTFiorentina pas 9 vitesh shkon në finalen e Kupës dhe sfidon Interin

Fiorentina pas 9 vitesh shkon në finalen e Kupës dhe sfidon Interin

Fiorentina rikthehet në finalen e Kupës së Italisë pas 9 vitesh, pasi eliminoi në gjysmëfinale Cremonesen. Skuadra nga Firence barazoi pa gola në ndeshjen e dytë të luajtur në shtëpi, por i gëzohet fitores 0-2 të ndeshjes së parë.

Avantazhi i arritur në takimin e vajtjes e ktheu në një përballje pa shumë zjarr duelin e kthimit, teksa të dyja ekipet bënë shumë pak në fushën e lojës.

Fiorentina gjen Interin në finalen e 24 majit e do të synojë që të fitojë për të shtatën herë këtë trofe. Në anën tjetër do të luajë finalen e 11-të në historinë e saj.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME

%d bloggers like this: