Tuesday, December 5, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeKULTURËFranca pretendente për të fituar Eurosong 2023

Franca pretendente për të fituar Eurosong 2023

La Zarra do të përfaqësojë Francën në Eurovision 2023 me këngën “Évidemment”, dhe është pretendente për të fituar, edhe pse gara është e fortë.

Kënga është shkruar nga vetë këngëtarja dhe është punuar nga bashkëpunëtori i saj shumëvjeçar Benny Adams. Dyshja Banx & Ranx, të cilët janë pas hiteve të artistëve si David Guetta, Dua Lipa dhe Ellie Goulding, janë nënshkruar si bashkëproducente.

E lindur në Quebec, me origjinë marokene, La Zara e përshkruan këngën si një këngë të vërtetë franceze për qasjen universale ndaj dashurisë, rëndësinë e dashurisë për veten dhe kërkimin e lumturisë.

Këtë vit festivali Europian që vjet u fitua nga Ukraina, do të mbahet në Britaninë e Madhe, përshkak se lufta ende vijon në Ukrainë.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME