Thursday, February 22, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeBOTAGati 15,000 viktima në Gaza/ Nga këto 6,150 janë fëmijë

Gati 15,000 viktima në Gaza/ Nga këto 6,150 janë fëmijë

Qeveria e Hamasit njoftoi më herët se 14,854 palestinezë janë vrarë nga bombardimet izraelite të Rripit të Gazës që nga fillimi i luftës.

Në mesin e të vdekurve të regjistruar janë 6,150 fëmijë dhe 4,000 gra. Përveç kësaj, 36,000 njerëz janë lënduar.

Ministria e Shëndetësisë e Hamasit theksoi në të njëjtën kohë se dhjetëra trupa janë shpërndarë në rrugët e Rripit verior të Gazës dhe se është e pamundur të mblidhen dhe numërohen për shkak të intensitetit të bombardimeve.

Sakaq nga dita e premte është parashikuar një armëpushim mes dy vendeve, edhe për lirimin e disa pengjeve..

Në mesin e të vdekurve të regjistruar janë 6,150 fëmijë dhe 4,000 gra. Përveç kësaj, 36,000 njerëz janë lënduar.

Ministria e Shëndetësisë e Hamasit theksoi në të njëjtën kohë se dhjetëra trupa janë shpërndarë në rrugët e Rripit verior të Gazës dhe se është e pamundur të mblidhen dhe numërohen për shkak të intensitetit të bombardimeve.

Sakaq nga dita e premte është parashikuar një armëpushim mes dy vendeve, edhe për lirimin e disa pengjeve.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME