Saturday, April 13, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeKULTURËGorbaçovi ndërron jetë në moshën 92 vjeçare

Gorbaçovi ndërron jetë në moshën 92 vjeçare

Mikhail Gorbaçov, presidenti i fundit i Bashkimit Sovjetik para shpërbërjes së tij ndërroi jetë në Moskë në moshën 92-vjeçare.

Gorbaçovi, sundimi i trazuar i të cilit lidhej me termat perestrojka dhe glasnost (reformë dhe hapje) vdiq pas një sëmundjeje të gjatë, njoftuan agjencitë shtetërore ruse të lajmeve.

“Mikhail Sergeevich Gorbaçov vdiq këtë mbrëmje pas një sëmundjeje të rëndë dhe të zgjatur,” tha Spitali Klinik Qendror, sipas RIA / Novosti.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME