Wednesday, February 28, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeKRYESOREGrammy: Performanca emocionale e Celine Dion në çmime - Publiku e adhuroi...

Grammy: Performanca emocionale e Celine Dion në çmime – Publiku e adhuroi atë

Këngëtarja është tërhequr nga sytë e publikut, pasi zbuloi në dhjetor 2022 se vuan nga Sindroma Stiff-Person.

Celine Dion i befasoi të gjithë duke bërë një paraqitje surprizë në fund të ceremonisë së ndarjes së çmimeve Grammy për të dorëzuar çmimin për albumin e vitit.

Vihet re se këngëtarja e njohur është tërhequr nga sytë e publikut, pasi zbuloi në dhjetor të 2022 se vuan nga Sindroma Stiff-Person, një çrregullim neurologjik që prek trurin dhe palcën kurrizore.

E veshur me një kreacion rozë Valentino Haute Couture dhe një pallto kafe, një Dion i prekur dukshëm mori ovacionet më të ngrohta nga një ovacion në këmbë teksa këndonte “The Power of Love”.

“Ju faleminderit të gjithëve! Edhe unë të dua”, ka thënë ai para se të prezantonte çmimin. “Ti je e bukur. Kur them se jam shumë i lumtur që jam këtu, e kam parasysh nga zemra. Ata prej nesh të bekuar që janë këtu në çmimet Grammy nuk duhet ta marrin kurrë si të mirëqenë dashurinë dhe gëzimin e pamasë që muzika sjell në jetën tonë dhe për njerëzit në mbarë botën. Dhe tani jam shumë i lumtur të prezantoj Grammy-n që më dhanë Diana Ross dhe Sting 27 vjet më parë, ky për albumin më të mirë të vitit”, shtoi pesë herë fituesi i Grammy-t.

Siç raporton Variety, disa ditë më parë Amazon MGM njoftoi publikimin e një dokumentari të ri të titulluar “I Am: Celine Dion”. Dokumentari tregon betejën e Celine Dion me sëmundjen me shpresën se duke vepruar kështu do të “vetëdijësojë këtë gjendje pak të njohur”.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME