Sunday, July 14, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeBOTAGreqi/ Policia plagos grabitësin shqiptar të bankës (foto e vidio)

Greqi/ Policia plagos grabitësin shqiptar të bankës (foto e vidio)

Greqiv- Të shtëna me një të plagosur kanë ndodhur mëngjesin e së martës në Colonos.

Sipas dëshmitarëve okularë, në kryqëzimin e rrugëve Palamidi dhe Lenorman janë dëgjuar dy të shtëna, ndërsa viktima mësohet se është shtetas shqiptar rreth 40 vjeç.
Të shtëna me një të plagosur kanë ndodhur mëngjesin e së martës në Colonos.
Sipas dëshmitarëve okularë, në kryqëzimin e rrugëve Palamidi dhe Lenorman janë dëgjuar dy të shtëna, ndërsa viktima mësohet se është shtetas shqiptar rreth 40 vjeç.

Njoftimi i ELAS-it:

“Në orët e mëngjesit të sotëm, në një dyqan të Bankës në zonën e Omonias, një punonjës i Bankës ka aktivizuar butonin e panikut për një grabitje në vazhdim.
Një punonjës policie, i cili ishte jashtë detyrës, jashtë dyqanit në momentin e grabitjes dhe së bashku me përgjegjësin e sigurisë së bankës, kanë ndjekur në këmbë autorin, i cili është larguar nga dyqani duke hequr një shumë parash, ndërsa ka njoftuar Veprimin e Menjëhershëm.

Menjëherë kanë mbërritur efektivët e policisë së ekipit të DI.AS, si dhe një makinë patrulluese e Veprimit të Menjëhershëm. Autori, tek i cili u gjet një shumë parash, ka tentuar të plagosë me një mjet të mprehtë dy punonjës policie, njëri prej të cilëve në vetëmbrojtje ka përdorur armën e shërbimit, duke plagosur autorin.

Në vendngjarje po kalonte një autoambulancë private, e cila u ndalua nga policia për të marrë autorin, i cili u dërgua në G.N.A. Lajmërimi.
Një hetim paraprak po kryhet nga Në/Drejtoria e Ndjekjes së Krimeve kundër Jetës dhe Pronës”.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME