Friday, June 21, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeVIDIOHarta e re e gjyqsorit/ Avokatët në gjithë vendin në protestë, bojkotojnë...

Harta e re e gjyqsorit/ Avokatët në gjithë vendin në protestë, bojkotojnë proceset  gjyqsore

Ermal Hamataj kryetar  i dhomes avokatis në Fier ka pohuar për mediat mëngjesin e kësaj të hëne se nga nesër e deri të premten ata do bojkotojnë çdo seancë gjyqsore përveç masave të sigurisë.

“Bojkotojme proceset gjyqesore nga neser e deri te premten pervec masave te sigurise”, ka pohuar Hamataj dhe kjo bëhet për shkak të hartës së re të gjyqsorit

Nese smeret masa bojkoti do vazhdoje nje muaj, dhe nese sbehët gje për realizimin e kërkesave tona, do bojkotojme dhe masat e sigurise gje qe do te thote bie shteti ligjor pasi cdo i ndaluar del nga dera e komisariatit.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME