Saturday, May 25, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeLIFESTYLEMAGAZINËHarvadi ofron mësimin e gjuhës shqipes në 6 nivele

Harvadi ofron mësimin e gjuhës shqipes në 6 nivele

Universiteti i Harvardit do të ofrojë mësimin e gjuhës shqipe në gjashtë nivele, për vitin akademik 2022-2023.

Harvardi është njëri ndër universitetet më prestigjioze në botë.

Aty kanë studiuar njerëz me ndikim në botë duke filluar nga presidnet të ShBA-së si: John Adams, Franklin Roosevelt, John F. Kennedy, George Bush e Barack Obama, e deri te proanrët e kompanive që sollën digjitalizimin e botës, si pronari i Microsfot Bill Gates dhe ai i Facebook-ut, Mark Zuckerberg.

Në këtë universitet kanë studiuar edhe shkrimtarët shqiptarë Faik Konica e Fan S. Noli.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME