Friday, June 21, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeAKTUALITETI dënuar me burgim të përjetshëm, vdes në qeli

I dënuar me burgim të përjetshëm, vdes në qeli

Një i dënuar me burgim të përjetshëm ka ndërruar jetë në burgun e Peqinit. Viktima Edmond Batra, alias (Edi) Mond Batra, vuante dënimin me burgim të përjetshëm për një vrasje të dyfishtë të ndodhur në 2014 në Shkodër.


Ka qenë viti 2014, kur Batra vrau me armë zjarri kambistin Lulash Kroni dhe muzikantin Marian Trepçi, gjatë një tentative grabitjeje.
I dënuari ndodhej në ajrim kur nuk është ndjerë. Dyshimet paraprake janë se ai ka ndërruar jetë si pasojë e një infarkti.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME