Thursday, April 25, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeAKTUALITET IKMT shkon në për të shembur banesën, familjarët mbyllen brenda

 IKMT shkon në për të shembur banesën, familjarët mbyllen brenda

orcat e IKMT-së po bëhen gati për të shembur një banesë në Shkozë, e cila ndodhet në rrugën e Unazës së Madhe. Në këtë zonë janë rreth 15 banesa që pritet të prishen. Familjarët e banesës së parë që do të rrëzohet po bëjnë rezistencë dhe janë mbyllur brenda, në mënyrë që të bllokojnë punimet. Banesa është në pronësi të Andrea Sulit. Pronari i banesës thotë që nuk është dëmshpërblyer. Sipas tyre nuk ka as vendim nga IKMT për prishjen.

Banorët kërkojnë strehim dhe shpronësim për banesat e tyre.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME