Saturday, May 25, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomePOLITIKËIlir Meta nuk kandidon për Bashkinë e Tiranës, është kandidat për kryeministër...

Ilir Meta nuk kandidon për Bashkinë e Tiranës, është kandidat për kryeministër i opozitës

Ajo që u tha nga media se Ilir Meta do të kandidojë për kryebashkiak në Tiranë në zgjedhjet e vitit 2023, nuk rezultoi kështu. Burime të besuara thanë se Ilir Meta do të pjesë e Frontit të madh opozitar kundër kryeministrit Rama.

Më 24 korrik Meta do të lërë presidencën dhe do të zbresë në Bulevard, atje ku mendohet se dyshja Berisha-Meta do të krijojnë një “Sri Lanka” shqiptare sipas Edi Palokës.

Erion Veliaj e ftoi publikisht Metën të vijë në duel për Bashkinë. Nga ana e tij Meta nuk iu përgjigj.

Burime të besuara treguan sot Meta do të jetë kandidat për kryeministër në emër të opozitës për zgjedhjet e vitit 2025.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME