Sunday, June 23, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomePOLITIKËIlir Meta: Urime nga zemra Kosovës.

Ilir Meta: Urime nga zemra Kosovës.

Kreu i PL Ilir Meta ka uruar me anë të një statusi në llogarinë e tij në facebook antarësimin e saj në KE.

Përparim historik për Kosovën, që Komiteti i Ministrave të Këshillit të Evropës ka votuar me 2/3 pranimin e aplikimit të Kosovës për anëtarësi.

Në hapin tjetër, le të angazhohemi të gjithë në mbështetje të Kosovës dhe institucioneve të saj, pa dallim partiak, që ky aplikim të kalojë me sukses edhe në Asamblenë Parlamentare të KiE.

I pandalshëm do të jetë integrimi dhe anëtarësimi i Kosovës në institucionet më të rëndësishme politike Evropiane dhe botërore.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME