Thursday, July 18, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeAKTUALITETMyzafer Hoxha, komshia i kryebashkiakes në ikje Rajmonda Balilaj që jeton në...

Myzafer Hoxha, komshia i kryebashkiakes në ikje Rajmonda Balilaj që jeton në varfëri ekstreme (fotot)

Patos – Sofije Alushaj, kandidatjia e PD për kreun e bashkisë Patos ka qënë “mysafire” tek kryetaria e bashkisë në ikje Rajmonda Balilaj, vizitoi familjen Hoxha që jetom në kushte të varfërisë ekstreme.

Shkaku i  vizitës ka qënë se  Alushaj se fate pranë Balilajt jetonë një fanilje në nevojë pasi edhe pse shumë pranë banesës së saj ajo nuk e ka parë për 3 mandate që komshia jeton në kushte tmerrësishtë të vështira ekonomiko sociale.

Familja e Myzafer Hoxhës jeton në lagjen “29 Marsi” në Patos fare pranë banesës ku jeton Rajmonda Balilaj, kryebashkiakia në ikje. Kjo familje jetonë në kushte shumë të vështira ku cdo gjë që bie jashtë futet brenda. Ai ka dy djem por që jetojnë në emigracion dhe nuk dihen rrethanat se përse nuk munden të ndihmojmë babanë.

Ai i ka pohuar Alushajt se Banka Botërore investoi në ndërtimin e themeleve të banesës por nuk dihet se përse bashkia nuk i la të vazhdonin më tej punimet.

Kandidatia Alushaj pasi e ka takuar dhe ka dëgjuar me vëmëndje problematikën i ka premtuar se në 15 maj çdo gjë do të ndryshojë për këtë fanilje pasi autoritetet  lokale nuk do të jenë indiferente por nga fondi i emergjencave dë të nxjerr fond të posaçëm që banesa e tij të riparohet dhe familja do trajtohen nga ana financiare konform ligjeve në fuqi.

Kandidatja Alushaj premtoi se do të ndihmoje që të gjej donatorë  për ndihma të mëtejshme apo punësim si dhe për çfarëdo nevojë që do të ketë kjo familje

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME