Saturday, February 24, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeAKTUALITETJa aksioni për arrestimin e Agim Kajmakut me kokainë 1 milion euro

Ja aksioni për arrestimin e Agim Kajmakut me kokainë 1 milion euro

Policia italiane publikon pamjet e aksionit për arrestimin e ish-kryebashkiakut të Vorës, Agim Kajmaku, i cili u kap me 20 kg kokainë.

Mediet italiane shkruajnë se në rast se droga do të shitej në treg, do të kapte vlerën e rreth 1 milion eurove

Alb365 raportoi më herët se ish-kryebashkiaku u kap bashkë me nipin e tij.

Ata kishin blerë bimët e vogla në fidanishte, por më pas i vendosën në vazo më të mëdha që i blenë në një biznes lokal, në mënyrë që të fshihnin drogën brenda.

Para se të bëhej ndryshimi, pronari i fidanishtes lajmëroi policinë italiane, të cilët më pas arrestuan Kajmakun dhe nipin e tij. Operacioni për arrestimin e Kajmakut është kryer nga karabinierët italianë më 26 maj të këtij viti.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME