Thursday, April 25, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeAKTUALITETJa arrestimet e 24 orëve të fundit nga policia në Fier

Ja arrestimet e 24 orëve të fundit nga policia në Fier

Fier – Procedohen në gjendje të lirë 3 shtetas dhe punohet për kapjen e 1 tjetri, autorë të dyshuar për vepra penale të ndryshme.

Specialistët për Hetimin e Krimeve Ekonomike Financiare të DVP Fier referuan materialet në Prokurori për shtetasen V. H., 54 vjeçe, banuese në Fier, pasi dyshohet se nëpërmjet mashtrimit, në mënyrë të vazhdueshme, i ka marrë para borxh, një shtetasi.

Specialistët për Hetimin e Krimeve të Komisariatit të Policisë Lushnjë referuan materialet në Prokurori për shtetasit R. A., 71 vjeç dhe S. A., 77 vjeç, vëllezër, pasi dyshohet se për motive të dobëta, kanë goditur me sende të forta, njëri-tjetrin.

Specialistët për Hetimin e Krimeve të Komisariatit të Policisë Divjakë shpallën në kërkim shtetasin E. B., 22 vjeç, banues në fshatin Shënepremte, pasi dyshohet se ka tentuar të vjedhë bagëti në pronësi të një 46-vjeçari. Punohet për kapjen e shtetasit E. B..

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Fier, për veprime të mëtejshme.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME