Thursday, February 22, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeKRYESOREJa artistët më të dëgjuar të vitit 2023 në Spotify

Ja artistët më të dëgjuar të vitit 2023 në Spotify

Spotify publikoi së fundmi Spotify Wrapped vjetor, duke u dhënë dëgjuesve njohuri për shijet dhe tendencat e tyre muzikore në vitin 2023.

Përveç tendencave të personalizuara, Spotify mblodhi të dhëna për artistët, këngët, albumet dhe podkastet më të mira të vitit. Këtë vit, Taylor Swift doli në krye si artistja më e transmetuar në botë me më shumë se 26.1 miliardë transmetime globale. Ajo është gjithashtu artistja më e transmetuar në Shtetet e Bashkuara. I ndjekur nga Swift është Bad Bunny, i cili ka mbretëruar në numrin 1 për dy vitet e fundit. Ai pasohet nga The Weeknd, Drake dhe  Peso Pluma.

Kënga më e transmetuar globale këtë vit ishte “Flowers” e Miley Cyrus, e cila mblodhi më shumë se 1.6 miliardë transmetime globale. Pas Cyrus janë SZA me “Kill Bill” dhe Harry Styles me “As It Was”. Ndërkohë, albumet me rrymat më globale janë Un Verano Sin Ti i Bad Bunny (për të dytin vit radhazi), Midnights i Swift dhe SOS i SZA. Këtu është lista kryesore e Spotify 2023 Wrapped Global:

Artistët më të transmetuar në botë

Taylor Swift
Bad Bunny
The Weeknd
Drake
Peso Pluma
Feid
Travis Scott
SZA
Karol G
Lana Del Rey

Këngët më të transmetuara globalisht

“Flowers” by Miley Cyrus
“Kill Bill” by SZA
“As It Was” by Harry Styles
“Seven (feat. Latto)” by Jung Kook
“Ella Baila Sola” by Eslabon Armado, Peso Pluma
“Cruel Summer” by Taylor Swift
“Creepin’ (with The Weeknd & 21 Savage)” by Metro Boomin, The Weeknd, 21 Savage
“Calm Down (with Selena Gomez)” by Rema, Selena Gomez
“Shakira: Bzrp Music Sessions, Vol. 53” by Bizarrap, Shakira
“Anti-Hero” by Taylor Swift

Albumet më të transmetuara globalisht

Un Verano Sin Ti by Bad Bunny
Midnights by Taylor Swift
SOS by SZA
Starboy by The Weeknd
MAÑANA SERÁ BONITO by KAROL G
One Thing at a Time by Morgan Wallen
Lover by Taylor Swift
HEROES & VILLAINS by Metro Boomin
GÉNESIS by Peso Pluma
Harry’s House by Harry Styles

Podkastet më të njohura globalisht

The Joe Rogan Experience
Call Her Daddy
Huberman Lab
anything goes with emma chamberlain
On Purpose with Jay Shetty
Crime Junkie
This Past Weekend w/ Theo Von
Serial Killers
The Diary Of A CEO with Steven Bartlett
TED Talks Daily
Relatos de la Noche
Caso 63
Psicologia Al Desnudo | @psi.mammoliti
The Daily
Lex Fridman Podcast
Armchair Expert with Dax Shepard
El Podcast de Marian Rojas Estapé
Gemischtes Hack
The Psychology of your 20s
Stuff You Should Know
SmartLess
La Cotorrisa
Se Regalan Dudas
The Jordan B. Peterson Podcast
Conspiracy Theories

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME